Resmi Evrak


ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİMİ SONRASI EMNİYET BAŞVURU

KİMLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGE VE İŞLEMLER ( TEMEL EĞİTİM SONRASI )

1. E-randevu.istanbul.pol.tr adresinden randevu alınacak. Randevu sıra numarası ve hazır dilekçe örneğinin çıktısı yazdırılacak ve dilekçe örneği imzalanacaktır.

2. T.C Kimlik Numarası bulunan Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi vb. resmi kimliklerden her hangi birisinin aslı ve 2 adet fotokopisi

3. Temel Yenileme sertfikası ve fotokopisi

4. Sağlık Kurul Raporu (Silahlı için Devlet Hastanelerinden alınmış olup “Silahlı Güvenlik Görevlisi Olur.” İbaresi taşımalıdır.)
(Silahsız için Silahlı için Devlet Hastanelerinden alınmış olup “Güvenlik Görevlisi Olur.” İbaresi taşımalıdır.) ( Rapor tarihi 1 yılı aşmamış olmalıdır.)

(YENİLEMEL YAPAN KURSİYERLER SAĞLIK RAPORU ALMAYACAKTIR.)

5. Güvenlik Sorusturması ve Arşiv Arastırması Formu ( aslı ve 1 adet fotokopisi) Bu formu, sol taraftaki mavi renkli yazı üstüne tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Formda istenen bilgiler bilgisayarda doldurularak çıktısı alınıp muhtara onaylatılmalıdır.

6. Öğrenim Durum Belgesi aslı ve 1 adet fotokopisi ( Diploma, Mezuniyet Belgesi, Tasdikname, Öğrenci Belgesi, Diploma Kayıp Belgesi vb.)

7. Biyometrik Fotoğraf (2 adet) (Son 6 ay içinde çekilmiş ve asıl olmalıdır, fotokopi olamaz. Erkek adaylar sakalsız, gömlek-kravatlı ve arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir. Bayan adaylar abartılı makyajsız, arka fon beyaz olacak. Fotoğraflar Ön Cepheden (Tam karşıdan) çekilmiş olmalıdır.

8. Kan Grubunu Gösterir Belge ( Veya Kan grubu yazılı sürücü belgesi, Nüfus Cüzdanı fotokopisi)

9. Özel Güvenlik Kimlik Ruhsat Harcı Ödendi Makbuzu (Dekont Aslı) ( 2021 Yılı Harç Bedeli:986 TL.)

(YENİLEMEL YAPAN KURSİYERLER ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK RUHSATI ÖDEMEYCEKTİR)

Not: Kimlik Ruhsat Harcı, Vergi Dairelerindeki 9103 numaralı harç hesabına yatırılacaktır.

10. Kimlik Kartı için Vakıflar Bankası TR580001500158007303998115 nolu hesaba 45 TL kart ücreti yatırılacak. (şube ve atm den yapılabilir)

11. E-devlet şifresi ile www.türkiye.gov.tr adresinden veya Cumhuriyet Savcılıklarından alınan, resmi kurum için Adli Sicil Belgesi (aslı)

►Tüm evraklar hazırlandıktan sonra randevu günü ve saatinde Bayrampaşa Kaymakamlık binasında bulunan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.
► Adres: Şişli ilçe emniyet müdürlüğü